مهرداد توماری

صداسازی چیست؟

با گروه آموزشی ترنیم صداسازی را اصولی بیاموزید

صداسازی، علم یا به عبارتی بهتر مجموعه تمارینی است که برای بهبود و توسعۀ صدای یک خواننده، قاری، مداح، گوینده و هرکسی که از صدای خود استفادۀ حرفه‌ای می‌کند، طراحی و گردآوری شده است. یعنی در حین تمارین صداسازی شخص باید با آگاهی  و استفاده از تکنیک‌های مختلف و متنوع که مربی صداسازی به او آموزش می‌دهد با کمترین میزان فشار به تارهای صوتی و عضلات و ماهیچه‌های درگیر در تولید صدا، بهترین و زیبا‌ترین صدا را تولید کند. این تمرینات صداسازی  ترنیم از نظر افزایش گسترۀ صوتی، وضوح صدا، شفافیت، راحتی در تولید و کنترل و تنظیم تنفس به هنرجویان آواز و صداپیشگان کمک خواهد کرد. 

تاثیر صداسازی در رسیدن به صدای ایده‌آل :

صداسازی درست می‌تواند گسترۀ نت‌های تولیدی شما را افزایش دهد، نه تنها فقط اوج که هدف بسیاری از خوانندگان است بلکه نت‌های بم را هم با یادگیری و اگاهی از تکنیک‌های کاربردی تقویت و گسترش می‌دهد. صداسازی حرفه‌ای و درست می‌تواند فشار را از روی تارهای صوتی و حنجره کمتر کند و با استفاده از جایگاه‌های تشدید صدای شخص را تقویت کند. آموزش صداسازی می‌تواند با استفاده از الگوهای درست و هدفمند با تنظیم و کنترل جریان هوایی و تنفس، بیشترین بهره‌بری از میزان نفس را داشته باشد. صداسازی می‌تواند با تمرینات علمی فشار‌ها ماهیچه‌ها و عضلات کنار حنجره و دخیل در تولید صدا را تا حد ممکن کاهش دهد و از انقباض و تنش بیش از حد جلوگیری کند. تمرینات صداسازی از کجا آمده‌اند؟ تمرینات صداسازی بر چه اساسی طراحی شده‌اند؟چطور ساخته شده‌اند ؟

بسیاری از تکنیک‌های مورد استفاده در صداسازی برپایۀ  تلاش‌ها و تحقیقات اساتید و دانشمندانی ساخته شده است که در حیطۀ حنجره و یا گفتاردرمانی فعالیت می‌کردند و علاوه‌بر آن به خاطر مشکلات متعدد خوانندگان  قبل و بعد از اجرا، دغدغۀ جدیدی برای اصلاح و کاهش آسیب‌های صوتی به وجود آمد. بعدها با نزدیک‌تر شدن این دو قشر ، خوانندگان و پزشکان حنجره و گفتار کم کم آواها و صداهایی را به صورت تمرینات صداسازی پایه‌ریزی کردند که هر کدام تاثیری در سیستم تولید صدا دارند و می‌توانند برای طی مسیر خوانندگی همراه و یاری‌کننده خوانندگان باشند و یا خوانندگانی بودند که بعد از رسیدن به مشکلات در تولید صدا و آسیب‌ها، به فکر دستیابی راههایی غیر از فریاد زدن و خواندن آهنگ‌ها بودند. پس در واقع صداسازی علمی است میان رشته‌ای و بسیار وسیع. به همین منظور کسانی در دنیا موفق‌تر بودند که در کنار اساتید و مربیان آواز با پزشکان و اساتید دانشگاهی هم در ارتباط بودند و یک برنامه جامع و کامل برای هر خواننده یا صداپیشه در نظر می‌گرفتند. از چند جنبه فیزیولوژی، تکنیکی و حتی روحی روانی هم افراد رو مورد مطالعه قرار می‌دادند. توصیۀ ما برای تمام خوانندگان و صداپیشه‌ها این است که در کنار کار حرفه‌ای خود با یک مربی صداسازی آگاه و هوشمند و باتجربه به افزایش توانایی‌های صوتی و کاهش آسیب‌های حنجرۀ خود کمک کنید. 

گروه آموزشی ترنیم سعی دارد با روش های نوین و بروز جهانی، به شما کمک کند زودتر از تصورتان به صدای رؤیایی تان برسید و بتوانید با ترنیم کردن صدای خود، بطور حرفه ای از آن استفاده کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
مهرداد توماری

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

  9357760996 پاسخ

  سلام و ارادت
  این هدیه شامل متن هست یا کلیپ هست برای بنده متن اومده

   مهرداد توماری پاسخ

   سلام هدیه آموزشی کلیپ ویدیویی حدودا یکساعته هست با تمرینات تصویری عملی

0